Knižní Radosti
Festival knižní produkce a programu pro děti a mládež
Ročník 2025
s mottem
MÁME RÁDI POHÁDKY A PŘÍBĚHY
Těšte se na další ročník ve dnech 21. až 22.11.2025
Dům Osvěty Rakovník
PROGRAM FINALIZUJEME
Pátek od 9,00 do 18,00
9:30 Veselé hrátky z pohádky do pohádky - Král Jaroslav první a královna Kateřina poslední provázejí děti pohádkovým příběhem chudého království, do kterého každoročně přilétá drak, který má už poslední hlavu, neboť ty předešlé vždy chrabrý rytíř sťal. Děti si draka ochočí, pomohou opravit střechu hradu, aby drakovi v komnatách nezatékalo. Představení je koncertem písniček z českých pohádek plný tanečků a interakce s dětmi. Zpívá Jaroslav Beneš v roli krále, pohádkovým slovem doprovází spisovatelka Kateřina Tomanová v roli královny.
10:30 Ve foyer Workshop ILUSTRUJ KNIHU se známou ilustrátorkou Lucií Talaber. Počet míst na workshop je omezen. Místa je potřeba rezervovat včas. Formulář k rezervaci níže
11:00 Představení knihy Duch lesa a jiné pohádky z Křivoklátska včetně ukázky pomocí loutek a zapojení dětí do pohádky. Následuje křest knihy Duch lesa.
12:00 Beseda s autorkou Michaelou Fišarovou o jejích knížkách (Příhody mašinky krabičky, Ela v zemi trollů..) včetně ukázek z knih. Spoluvystupuje pan Miroslav Reil, herec.
13:15 Beseda s polskou autorkou Ewou Marszałek o jejích knihách, ve kterých se snaží nejen dětem s poruchami autistického spektra vysvětlit obtížná témata jako je válka nebo migrační politika. Z překladu její knihy bude číst ukázku Eva Gmentová
14:00 Autorské čtení a představení novinky z pera autorky Petry Martiškové Rošťáci v akci a tajemství kouzelné jeskyně.
15:00 Vystoupení tanečního souboru dětí z DDM
17:00 "On má jinou" - Zábavný program s vyprávěním, písněmi a autorským čtením z knih spisovatelky Kateřiny Tomanové na téma partnerských přešlapů. Jako host je přizván pražský herec a zároveň muzikálový zpěvák Jaroslav Beneš.
Sobota od 9,00 do 17,00
9:30 Hudební a pěvecké vystoupení ZUŠ Rakovník
11:00 Michal Nesvadba z Kouzelné školky jako VIP host s představením pro malé děti a všechny, kdo mají duši dítěte a nezapomněli na své dětství. Po představení následuje focení a autogramiáda
12:00 Představení vítězných prací Literární soutěže - autorská čtení
13:00
13:00 Ve foyer workshop Tvůrčího psaní s autorkou Renatou Šindelářovou. Počet míst je omezen, je potřeba si místa rezervovat včas. Formulář k rezervaci níže
14:00 Loutková pohádka jako adaptace knihy Veroniky Hurdové Ptáče jménem Ptáče od Enyky Beneky
14:50 Beseda a autogramiáda s autorkou Veronikou Hurdovou
15:00 Ve foyer workshop ILUSTRUJ KNIHU se známou ilustrátorkou Lucií Talaber. Počet míst je omezen, je potřeba si místa rezervovat včas. Formulář k rezervaci níže
15:30 Jirka Štraub, známý Stand-up komik, čte ze své knihy Krokodýlova kapela v rámci Celé Česko čte dětem
16:30 Vyhlášení soutěže o nejkrásnější knížku veletrhu
Rezervace míst na workshopech. Prosím zakupte k rezervaci i online vstupenku, v případě naplnění kapacity, dáme přednost rezervacím se vstupenkami.
Zatím přihlášení vystavovatelé
Knihy Radosti
Studio Sodomka
Nakladatelství Pampeliškov
Losí Hnízdo
Sklad Seqoy
Crew nakladatelství
Canc s.r.o.
Fofrovák aneb Josef Beneš autor se svými knihami
Knihy autorky Michaely Fišerové na sdíleném stánku
Literární strom a Renata Šindelářová
Knihy autorky Veroniky Hurdové na sdíleném stánku
Knihy nakladatelství SUN
Petra Martíšková a její knihy
Knihy nakladatelství Lingea
Knihy nakladatelství EllaMax
Knihy autorky Marie Rejfové na sdíleném stánku
Jiri Models samolepkové knihy
Art&Deco by TSD ručně malované dekorace a doplňky
Spolek Rakovnicka a Křivoklátska, z.s.
Knihy - gamebooky Nakladatelství Pisten pilku hutomerki
Nakladatel a autor Jiří Dittrich
Nakladatelství Golden Dog
MUFFIK ortopedické podložky
Zahrátky, z.s. a jejich smyslohraní
Kreativní dílnička, smyslohrátky, workshopy pro děti, besedy, autogramiády zúčastněných autorů a tvůrců
Předprodej vstupenek na eshopu. Sledujte nás ať vám nic neunikne.